#11 Heategevusest – kes ja kuidas Ukraina kriisi panustab

JAGA:

Viimase kuu aja jooksul on iga kolmas inimene Eestis teinud annetuse heategevuseks. Eesti Punasel Ristil üle 50 tuhande eraannetaja ning Eesti Pagulasabi on kogunud heade inimeste abiga üle kolme miljoni euro. 2020. aastal koguti Eestis terve aasta peale annetusi 49 miljonit eurot, kuid viimase kahe nädalaga on see summa juba umbes 10 miljonit eurot. Vabaühendused on end tõestanud ja saanud pakkuda laialdasi võimalusi abistamiseks, kuid saadud abiraha kulub sama kiirelt, kui tuleb. 

Siseturvalisus ei ole ainult piirikontroll ning patrullautod tänaval. Sel korral tutvustamegi siseturvalisust hoopis uue nurga alt. Räägime eestlaste viimase aja hüppeliselt kasvanud annetamissoovidest ning sellest, kuidas kodanikuühiskond on suutnud end üllatava kiirusega mobiliseerida, leides innovaatilisi lahendusi kõigi soovijate pakkumiste vastu võtmiseks. Fookuses on heategevus – see, kes ja kuidas Ukraina kriisi panustab.

Sügisel 2021 läbiviidud uuring „Eestimaalaste valmisolek heategevuseks“ ütleb, et viimase 12 kuu jooksul on heategevuseks raha annetanud 51% vastajatest. Erinevaid esemeid on annetanud 47% ning heategevustooteid on ostnud 42% ning heategevusega seotud vabatahtlikku tööd on teinud 26% vastajatest (see tulemus ei pruugi kajastada inimeste endi huvide või perega seotud vabatahtlikku tööd).

Oma panuse saad täna anda toidu abil Toidupanka, esemete näol Uuskasutuskeskustele ning rahalise annetuse kogujad lisaks Eesti Punasele Ristile ja Eesti Pagulasabi ühendusele leiad kõik kriis.ee leheküljelt.

Saatekülalised:
Eesi Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm
Eesti Punase Risti partnerlussuhete juht Jukka Pietiläinen
Siseministeeriumi kodanikuühiskonna nõunik Marten Lauri

Saatejuht on Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Teele Seire

Veel

Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse Taskuhääling
Siseturvalisuse taskuhäälingus käsitleme teemasid, mis ühel või teisel moel meie inimeste, riigi ja ühiskonna turvalisust mõjutavad.

Hiljutised