MM #6| Rindeoperaator Ivar Heinmaa: jalkafänniks olemine on mind surmast päästnud

JAGA:


Ivar Heinmaa (57) on sõjakorrespondent ja rindeoperaator, keda on töö koos kaameraga viinud enam kui 100 eri riiki. Selle kõrval on ta ka jalgpallifänn ning see on muuhulgas ta elu päästnud.

“Läksime sinna – kaks valget meest nagu kaks lolli – ja äkki mustad mehed piirasid ümber ja üks teatab meile, et nüüd me tapame teid ära,” kirjeldab Heinmaa olukorda Keenia slummis. Kuidas ta sealt eluga välja tuli? Ikka jalgpalliga, räägib ta Soccernet.ee vutisaate “Pikk ette (ja MM-ile)” värskes osas.

Heinmaa on aastaid filminud erinevaid sõdu: Afganistanis, Iraagis, Tšetšeenias, Bosnias jne. Viimasel ajal Ukrainas. Režissöörina on tal valminud dokumentaalfilmid “Afganistani armid”, “Tšernobõli samuraid” ja “Naised rindejoonel”. Peamiselt soomlaste YLE-ga töötav Heinmaa on aga ka spordidokumentalist. Ta on töötanud mitmetel jalgpalli suurvõistlustel ja olümpiatel.

Kuidas vaatab Heinmaa praegu Kataris toimuvat MM-finaalturniiri? Kuidas jälgib ta suurvõistlusi, kui on rindejoonel? Milline kokkupuude oli tal eelmisel MM-il Diego Maradonaga? Kas jalgpall võiks olla selle maailma päästerõngas? “Pikk ette (ja MM-ile)” annab vastused neile ning veel paljudele teistele küsimustele.

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised