MM #11| Vladimir Vassiljev: heal maletajal peab olema palju figuure, muidu finaali ei jõua

JAGA:


Millega on tänavune MM mänguliselt üllatanud? Või kas üldse? Kumb ikkagi võidule viib – meeskondlik tarkus ja koostöö või superstaaride sähvatused? Senist turniiri aitab “Pikk ette (ja MM-ile)” stuudios analüüsida Nõmme Unitedi peatreener Vladimir Vassiljev.

Mis on talle sel turniiril mänguliselt enim silma torganud? Selgub, et on olnud ka mänge, millest on vähe nauditavat kaasa võtta. Küll aga sai Vassiljevi hinnangul kiirelt selgeks, et paljud koondised lähenesid turniirile kui tervikule, mängides alagrupis ühtmoodi ja play-off’i jõudes juba teistmoodi.

Üks taktikalist lähenemist pakkunud koondisi oli Holland. Milles seisnes Louis van Gaali treeneritarkus? Kas saame üldse veel rääkida formatsioonidest või pigem mängijatele antud ülesannetest, mis paneb samas meestele ka kohustuse ise kohtumise käigus vastase tegutsemisega kohaneda ja mängu lugeda?

Finaali jõudnud Prantsusmaal ja Argentinal on Kylian Mbappe ja Lionel Messi näol ässad olemas. Kas nii kaugele jõudmiseks on ikkagi vaja kedagi, kes oluliselt hetkel individuaalse osavusega sähvataks?

Kas MM-i erakordne toimumisaeg on kuidagi mänge mõjutanud? Mõneti küll, arvab Vassiljev, sest teatud tüüpi vigastusi on turniiri käigus vähem ette tulnud. Ent seda, kas turniiri saab nautida või mitte, ei mõjuta tema arvates sugugi see, kas mängitakse suvel, talvel või muul ajal.

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised