219. saade: Eesti hakkab saama normaalseks Euroopa jalgpalliriigiks!

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa lahkab esmalt Meistrite liiga finaalkohtumist ja selle laiemaid tagajärgi nii Inglismaal, Itaalias kui ka Euroopas. Seejärel juba kodumaisemad jutud. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Manchester City 1:0 võit Milano Interi üle 68. Meistrite liiga finaalis tähendab, et Pep Guardiola on täitnud ühe suure eesmärgi, mille pärast ta 2016. aastal Inglismaa klubi etteotsa asus. Kuidas aga jätta Man Cityga Euroopasse maha samasugune märk nagu ta tegi 2008-12 FC Barcelonaga? Ning milliseid takistusi selle sihi poole püüdlemine endas kätkeb?

Itaalia klubid jõudsid kõigis kolmes eurosarjas finaali, aga ei võitnud neist ainsatki. Kokkuvõttes tegi Itaalia klubijalgpall ikkagi väga hea eurohooaja, kuigi Inglismaa tegi veel parema (13:00). UEFA koefitsiendi-edetabelis ongi Inglismaa võtmas sisse väga selget liidrikohta, sest Hispaania kaotab neile juba pikalt ning läheneb pigem jälitavate Saksamaa ja Itaaliaga.

Taskuhäälingu paneel tänab ja ülistab meie sefiiritordiga kostitajat (25:30) ning selgitab, millise üpris kreisi stsenaariumi kaudu pääses Paide Linnameeskond eurosarja esimeseks eelringiks asetatud klubide sekka (28:30).

Premium liigas mängiti eelmisel nädalal topeltvoor (32:00), mis andis nii Nõmme Kaljule kui ka Paidele üle pika aja võimaluse tõdeda: hea nädal oli. Milline on Eesti klubide seis kuu aega enne eurosarjakohtumiste algust? Ning millest Soccernet.ee-st täiesti sõltumata asjaolust tuleneb, et Eesti hakkab saama normaalseks Euroopa jalgpalliriigiks.

Eesti meeste A-koondis koguneb täna Lillekülas (52:00), et alustada valmistumist mängudeks Aserbaidžaani (laupäeval Bakuus) ja Belgiaga (teisipäeval Tallinnas). Millised on Eesti meeskonna peamised mure- ja kitsaskohad? Kus tegutseb Mattias Käit? Kes alustavad rünnakul? Ning miks on Taijo Teniste põhikoosseisušansid päris kõrged?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised