208. saade: Pettumuse ja rahulolu ühendamise praktikum – mis hinnet väärib Häberli koondis?

JAGA:


Soccernet.ee taskuhääling “Pikk ette (ja ise järele)” on seekord eetris koondise-eri ehk episoodiga, kus juttu vaid Eesti maavõistlusest Ungariga ja EM-valiksarja avamängust Austriaga. Kirja läks kaks kaotust, aga kas ka midagi positiivset? Arutlevad Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Eesti sai esmalt Ungarilt lüüa ja oli siis ülilähedal positiivsele tulemusele Austriaga, kuid lõpuks tuli siiski ka neile 1:2 alla vanduda. Kaks kaotust on kaks kaotust ning puhtalt tulemuste põhjal pole justkui kiita midagi.

Aga kui vaadata mängupilti? Siis selgub, et positiivseid märke jagub küllaga. Eesti koondis julgeb ja tahab rünnata ning otsib ja võtab ka igas liinis vastu riskantseid otsuseid. Muidugi tähendab selline lähenemine ka suuremat võimalust eksimusteks, aga mõõdukat riskimisoskust on vaja nii individuaalsel kui ka meeskondlikul tasandil, sest muidu pole edulootustki.

Kui võrrelda Eesti ja Austria koondislaste koduklubisid, on klassivahe selge. Mille toel austerlastele siiski nii südilt ja nii kaua vastu saadi? Mille pealt on näha, et eelmise aasta Rahvuste liiga mängudest autsaideritega on vajalik tänavusesse aastasse kaasa võetud? Kuidas kõige eelkirjeldatu põhjal koondiseakent viiepallisüsteemis hinnata?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised