206. saade: Premium liiga kaks valikut – struktuurne reform või peenhäälestamine

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värskes saates peaks ainest aruteluks jaguma 10 möödunud nädalal peetud Premium liiga mängu jagu, aga ei ole, sest neist matšidest toimus vaid üks. Räägitakse võimalikest lahendustest, et edaspidi nii ei juhtuks. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Kevadest sügisesse või sügisest kevadesse? Premium liiga on alates 1999. aastast kasutanud esimest süsteemi, mida tarvitavad ka Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Norra. Millised argumendid räägivad 1998. aastani kasutusel olnud sügis-kevad süsteemi juurde naasmise kasuks ja millised selle vastu? Muuhulgas tasub silmas pidada konkureerivaid sündmusi.

Kui struktuurset reformi mitte teha, siis peenhäälestamine on vältimatult vajalik. Sellele ei vaidle vastu keegi. Millised sammud tuleb astuda ja millised pole otstarbekad? Probleemi “ühel klubil oli juulis ainult kolm mängu” kõiki osapooli rahuldav lahendamine pole võimalik. Eesti klubijalgpalli rahvusvahelise edu prioritiseerimise vajalikkus on asi, milles paneel on täiesti ühel nõul.

Saadet muudavad talvisemaks vahelepõiked skeletoni- ja bobisõidumaailma nüanssidesse ning puutumata ei jää ka 1936. aastal Garmisch-Partenkircheni taliolümpiamängude kavas olnud Baierimaa kurling. Baierimaal juhtunust tehakse juttu ka jalgpallilises mõttes, sest just seal on testimisel 19-aastane Daniel Luts ja just seal sai valusa laksu Pariis Saint-Germain.

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised