201. saade: Premium liiga loomuliku verevahetuse tagavad Põhjamaised klubid, mitte rahapatakad

JAGA:


Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” tähelepanu keskmes on Premium liiga kümne klubi olukord neli nädalat enne hooaja algust. Asja arutavad Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Tunnistame ausalt üles, et saadet lindistama asudes nägi kava ette kohe Premium liiga klubide olukorra juurde siirdumist, aga kogemata juhtus nii, et enne seda rääkis paneel 20 minutit muud juttu. Esmalt sefiiritordi eelistest võrdluses kohupiima- ja vahukooreanaloogidega.

Seejärel aga Eesti meistrivõistluste kalendri eripärade põhjustest, mis viis omakorda jutu Eesti liigasüsteemi jätkusuutlikkuseni. Jõuti järeldusele, et Premium liiga loomuliku verevahetuse tagamiseks pole vaja mitte üksikute fanattide rahakoti toel tegutsevaid, vaid Põhjamaadele omaseid jätkusuutliku mudeliga klubisid.

Ning alles siis pälvisid tähelepanu kümme Premium liiga klubi ja nende olukord kuu enne meistrivõistluste algust. Kõige pikemalt oli põhjust rääkida FCI Levadiast, sest nad on neljast tippklubist ainuke, kus on kahe hooaja vahel ette võetud põhjalik ümberehitustöö. Küsimus, kui valmis nad sellega on jõudnud, tekitas paneelis mõningaid erimeelsusi.

Vastakaid arvamusi külvas vestlusse ka Tartu Tammeka. Üksmeelel oldi, et FC Kuressaare ehitab uut meeskonda ja esinelikut seetõttu ohustada ei tohiks. Samuti selles, et Tallinna Kalev on endiselt tubli ja nutikas (aga jäänud ilma Ioan Jakovlevist). Tõdetakse, et Pärnu Vaprusel on 2023. aastal kasutada midagi, mis teistest Premium liiga klubidest kättesaadav vaid FC Florale.

Lõpetuseks tutvustatakse ärevushäireid, mis Harju JK Laagrit paratamatult nende esimesel Premium liiga hooajal ees ootavad. Saate lõpetuseks teeb Järvela ettepaneku liigareformiks, mille radikaalsus varjutab kõik senikuuldu.

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Populaarsed

Hiljutised