188. saade: Flora järjekordne meistritiitel tõestab pika vaate ülimuslikkust

JAGA:


Eesti meister on 14. korda FC Flora. Mis tõi tiitli? Lihtne vastus on, et pikk plaan, kus ei keskenduta ainult eesootaval hooajal kuldmedali püüdmisele, vaid meeskonna kestvale arengule.

Levadia ei suutnud tänavu tiitlit kaitsta ega Florale vastu hakata juhtkonna rapsimise tõttu, mis on nüüdseks jõudnud väga arusaamatusse punkti. Kas see tähendab, et järgmisel hooajal polegi mõtet nende kui tiitlipretendentidega arvestada (alates 23:10)?

Ka nelja aasta eest meistriks tulnud Nõmme Kalju näeb tänavu kurja vaeva, et kõige kahvatumagi medali eest võidelda. Siiski peab pöialt hoidma, et nii Levadia kui ka Kalju suudaksid võimalikult ruttu uuesti jalad alla saada, kuna kogu Eesti jalgpallile on vaja, et tiitli peale mängiks võimalikult mitu meeskonda (alates 34:55).

Eesti koondis sai teada vastased eesootavaks MM-valiksarjaks. Kas loosi, mis viis meid samasse alagruppi Belgia, Austria, Rootsi ja Aserbaidžaaniga, lugeda pigem heaks või siis hoopis igavaks? Millised võimalused Eestile nende vastastega kohtudes avaneda võiksid ja kui mitu punkti annaks heal juhul siit koguda (alates 48:20)?

Eesti on praegu kindlalt Baltimaade parim jalgpalliriik, sest lisaks meestele võitis Balti turniiri ka Eesti naiskond. Mida head on juba tehtud, aga mida tuleb veel teha, et kiirelt arenevas maailmas konkurentsis püsida (alates 1.00:00)?

Veel

Pikk ette (ja ise järele)
Pikk ette (ja ise järele)https://soccernet.ee/teema/pikk-ette-ja-ise-jarele
Jalgpalliportaali Soccernet.ee taskuhäälingusaade "Pikk ette (ja ise järele)" võtab pulkadeks jalgpallimaailma kõige põletavamad teemad.

Hiljutised