Mõttekoht, Osa 87: Meeleoluhäirega kimpus: "Enne diagnoosi saamist käisin ringi nagu liikuv surm"

JAGA:


„Ma võisin olla ühel hetkel täiesti hüperaktiivne ja tegeleda erinevate projektidega ühekorraga, teisel hetkel tõmbusin endasse ja ei suhelnud kuni paari nädala jooksul oma sõpradegagi, ei huvitunud millestki. See kõik oli kurnav nii füüsiliselt kui vaimselt,“ meenutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht muusikaettevõtja ja muusikaõpetaja Kermo Kukk aega, mil ilmnesid esimesed märgid tema diagnoosist, mis on nii levinud, et tõenäoliselt teab igaüks meist sellega kimpus olevat inimest.

Kõige hullem enne bipolaarse meeleoluhäire diagnoosi saamist oli Kermo jaoks see, et ta sai aru, et midagi on lahti, ent mis, sellest polnud aimugi. „Ma olin lõpuks väsinud ja söömata, kaalusin alla 70 kilo, nägin välja nagu liikuv surm,“ meenutab ta. Diagnoosi ning adekvaatse abi saamine aitas tal elu aga taas rööbastesse saada.

Millal võib kahtlustada, et inimesele nii loomulik meeleolude vaheldumine on haiguslik? Mida tähendab täpsemalt bipolaarne häire ning mida tähendab selle häirega koos elamine selle põdejale? Kuidas kõik saaksid psüühikahäirega inimesi toetada ning ka iseenda vaimset tervist hoida? Sellest kõigest värskes saates räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised