„Mu tervis ütles tasapisi üles. Töölt koju sõites pidin ma aeg-ajalt peatuma ja värsket õhku hingama, sageli ka oksendasin. Ma tundsin meeletut pinget ja survet ajus, kõhus kõik keeras,“ meenutab kogemusnõustaja Liina Kaljuvee värskes podcastis Mõttekoht oma tööalast läbipõlemist.
Liina sattus läbipõlemise küüsi seitsme aasta eest, kui soovis oma töises elus teha kannapööret. Valitud uus valdkond tõi uued probleemid ning nii hakkaski kõik tasapisi kerima. Ühel hetkel tundus neist läbi närimine väga keeruline ning stress põhjustas probleeme nii tööl kui kodus, samuti ütles tasapisi üles tervis. Takkajärgi meenutades nendib naine, et läbipõlemisega kaasneb ka isiksuse muutumine – temast sai kiuslik ja kuri inimene. Kuigi naine hakkas iseendaga viimaks tegelema, jättis läbipõlemine organismile oma jälje ning sellest taastumiseks kulus poolteist aastat.
Mida täpsemalt toob kaasa läbipõlemine, mis vaikselt, kuid kindlalt inimese elu üle võimust võtab, kuidas end ja oma ümbritsevaid selles olukorras aidata, sellest värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht räägimegi.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.