Mõttekoht, osa 30: Rasked suhted: miks need meie elus on ning kuidas neid parandada?

JAGA:


Suhetes tuleb ikka karisid ette, see on loomulik. Ometi on aga nii, et mõne inimesega on suhtlemine lihtne ja mõnus, teisega aga väga keeruline ja pidevalt pingeid tekitav. Miks, seda vaatame sotsiaaltöötaja ja kogemusnõustaja Kairit Lindmäega.

Raskeid suhteid võib seejuures esineda lisaks paarisuhtele kõikjal ja paraku ka igapäevaselt – olgu see siis näiteks tööl või suhetes vanematega. Kairit Lindmäe sõnul on raskete suhete algpõhjus selles, kui oma kaaslast ei väärtustata, teda ei usaldata, aktsepteerida ning omavahel ei räägita piisavalt. Samuti tulenevad paljud pinged eeldamisest – näiteks, kui keegi vaikib mõnda aega, on väga tavaline eeldada, et ta on selles olukorras pahane või ei mõista mind. Kõigis nendes olukordades aitab rääkimine. Olgu see siis omavahel või kolmandat poolt kaasates.

Tänases saates käsitlemegi raskete suhete olemust ning räägime sellest, mida nad inimesega teevad. Samuti mõtiskleme, milline võiks olla hea suhe ning kuidas suhteid parandada.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised