Mottekoht, osa 28: Kuidas kroonilise valuga toime tulla?

JAGA:


„Valu õigeaegne ravi aitab ennetada kroonilise valu teket,“ rõhutab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja Marika Kasemägi.

Marika on neli aastat elanud koos reumatoidartriidiga, sellega kaasnevad valud on tal ravimite ja liikumisega kontrolli all. Aga kolm aastat tagasi sattus ta autoavariisse ning sealt saadud kaelavigastus tekitab igapäevast peavalu ning sellega peab vapper naine iga päev võitlema. Marika suudab oma enesetunnet hoida stabiilsena ja on õppinud selgeks, mis olukorda hullemaks teeb, kuid nagu ta ise nendib – valuvabaks saamise tee on veel pikk.

Tänases saates räägibki ta, kuidas krooniline valu võib mõjutada inimese tervist üldises plaanis ning ka igapäevast toimetulekuvõimet, kuidas valu ennetada ning millal ja kust abi otsida.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised