Mõttekoht, osa 27: Kuidas leina ja kurbusega toime tulla?

JAGA:


„Inimesed pelgavad leina, kuigi tegelikult on leinamine protsess, mille läbielamine on vajalik ja toob tervenemise,“ räägib raseduskriisi ja leinanõustaja Triinu Tints.

Seejuures olgu rõhutatud, et lein ei tähenda vaid mõne kalli inimese kaotamist – selle võib kaasa tuua mistahes äärmuslik olukord elus, olgu see siis paljude muude asjade hulgas töökoha kaotus, lahkuminek, lemmiklooma surm või kodust pikaks ajaks eemaleminek.

Inimesed et taha Triinu sõnul leinast eriti kõnelda, sest me elame maailmas, kus meid survestatakse kaotustest kiiresti üle ja leinast jagu saama. „Võib tekkida tunne, et me tahame leina vältida, kuid tegelikult on see kaotusega kaasnev valu, mida me tunda ei taha,“ nendib ta. Rasketest teemadest ei taheta tegelikult üldse rääkida, sageli tunnete väljanäitamist peetakse sageli ka nõrkuse märgiks.

Aga – kõiki tundeid tuleks tunda ilma häbenemata. Kuidas leina ja kurbusega toime tulla? Mida see kaasa toob? Kuidas leinajat toetada? Miks ei tohi tähelepanuta jätta leinavaid mehi ja üldse tugevamaid inimesi? Millal abi otsida? Kõigile neile küsimustele annab vastuse tänane taskuhäälingu saade.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised