Mõttekoht, osa 26: Kanep – süütu mõnuaine või sõltuvust tekitav uimasti?

JAGA:


On inimesi, kes ütlevad, et kanep on looduslik ja ohutu. On arvamusi, kes ei ole selle väitega nõus. Arvestades aga asjaolusid, et kanep on väga kergesti kättesaadav ning ka ühest kanepist keeratud suitsust võib psühhoosiga haiglasse sattuda – vaatamegi tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht, kuidas on asjalood tegelikult.
Valik programmi nõustaja Dina Smoljakova räägib tänases taskuhäälingu saates, et me ei tea tegelikult päriselt, kuidas kanepi suitsetamine inimesele mõjub, kuigi see on selge, et kanepist on võimalik sõltuvusse jääda.
Huvi kanepi vastu on ka üha nooremate seas, sest kanep on viimasel ajal väga populaarne. Mõtleme kasvõi toitlustusmaailmale, kus kanepiseemneid lisatakse paljudesse toitudesse ning olemas on nii kanepileib, -vorst kui jäätis.
Millised on praegu teadaolevad kanepi mõjud inimestele? Kuidas kahtlustada kanepisõltuvuse olemasolu? Kuidas rääkida lastega kanepist? Kõigest sellest ja paljust muust tänases podcastis kõneleme.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised