Mõttekoht, osa 25: Ühe depressiooni lugu: vaikselt hiilinud tõvega maadlemiseks kulus kümme aastat

JAGA:


„Ma hakkasin vältima kohti, mis mulle muidu meeldisid. Mul olid pidevad valud südames ja lihastes. Kui ma kümme korda olin südamefilmi käinud tegemas, pakkus üks arst, et äkki on tegu depressiooniga,“ meenutab tänases Naistelehe podcastis „Mõttekoht“ depressioonidiagnoosi saamise lugu kogemusnõustaja Triin Sulumets.
Selleks ajaks oli haigestumisest möödunud kolm aastat ning depressioon muutunud raskeks. Triinul läks kümme aastat, kui ta viimaks terveks sai.
Et pimedamal ajal tajuvad inimesed rohkem meeleolulangust ja ka hooajalist depressiooni, räägimegi tänases saates sellest tuhandenäolisest haigusest. Raske haiguse üle elanud Triin on oma kogemuse baasil otsustanud saatusekaaslasi vaimse tervise teemadel toetada ning ta räägibki, mis on depressioon, kuidas seda ära tunda ning millest võiks depressiooni ravis abi olla.
Triinuga vestleb Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised