Mõttekoht, osa 102: Füsioterapeut: "Valu sportimisel võib olla tingitud istuvast eluviisist"

JAGA:


„Kevadeti inimesed ärkavad, hakkavad end taas liigutama ja pingutavad natuke üle. Tulemuseks on näiteks alaselja- või kaelavalud, mis on enamasti tingitud hoopis igapäevasest tööst ja elustiilist,“ nendib Naistelehe podcastis Mõttekoht füsioteraapiakeskuse Reakt füsioterapeut Rainar Vahtrik, et järjest levinum kodukontoris töötamine on pannud inimeste tervisele juba korraliku põntsu.

Kui nende valudega ei tegele, kerkib inimese pea kohale murepilv ning viimaks võib juhtuda, et nende tõttu ei saa minna tööle, mängida lastele või teha trenni nii nagu sooviks. „Keha on inimese töövahend ning kui see alt veab, võib see üsna kiirelt ja tugevalt meie tegevust pärssida ning mõjutada ka meeleolu,“ selgitab Rainar lisades, et keha eest hoolitsemine on olulisim. Ka nutiseadmete võidukäiguga kaasnevatest sundasenditest on tema sõnul enim mõjutatud oma keha hooletusse jätnud inimesed.

Sundasendid on aga inimeste tervistele juba paraja põntsu pannud. Et neist tulenevaid kõikvõimalikke valusid leevendada ja tulevasi valusid ennetada, tasub sammud seada füsioterapeudi juurde. „Me püüame koostöös inimesega leida viise, kuidas ta saaks kõiki endale meelepäraseid asju teha ja ise samal ajal ka paraneda,“ saab Rainari sõnul füsioterapeudilt murede korral abi. Muide, ka peavalud võivad pärast füsioterapeudilt saadud näpunäidete järgimist kaduda.

Kuidas järjest istuvam elustiil inimesi mõjutab, millises vanuses mis hädad võivad kimbutada, kuidas neist jagu saada ning kuidas oma päevadesse rohkem liikumist tuua, saab teada siinsest podcastist Mõttekoht.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised