Mõttekoht, Osa 101: Vaimse tervise nõustaja konfliktidest: "Pärast äikest tuleb alati päike"

JAGA:


„Konflikt on tavaline ja normaalne nähtus meie elus, kus põrkuvad kaks vastaspoolt – olgu need siis üksikisikud või grupid,“ räägib tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht vaimse tervise nõustaja ja superviseeritud perelepitaja Kairit Lindmäe. Tema sõnul peame me olema iga päeva igal hetkel olema valmis konfliktiks, kui me ei mõista, et kõik inimesed ning nende vaated maailmale on erilised.

Samas ei ole asi Kairiti sõnul hull – pärast äikest lööb alati päike särama. „Konfliktid võimaldavad saada meil suhte järgmisele tasandile või siis ka organisatsiooni mõistes edasi liikuda,“ selgitab ta. Ning olgu asi, milles tahes: alati on konflikti lahendamise võtmesõnaks suhtlemine. „Olukorrad, kus meile tundub, et keegi on vihane, võivad olla hoopis tingitud sellest, et ta on mures või haige,“ selgitab ta. Suhtlemine aitab paljusid konflikte ka ennetada.

Kas konfliktid nõuavad alati lahendamist ning mil viisil seda teha, mida teha seejuures tunnetega, mis võib juhtuda, kui konflikt jääb lahendamata ning kuidas konflikte ennetada, sellest kõigest värskes podcastis kõneleme.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Populaarsed

Hiljutised