Mõttekoht, Osa 100: Kärgpere ema: „Päeva lõpuks ei loe veri, vaid kuidas ja kellega sa suhestud"

JAGA:


„Minagi tundsin alguses, nagu kärgpere oleks midagi erilist ja imelikku. Aga tegelikult on see täiesti tavaline pere oma probleemidega, millele on näpuotsaga vürtsi lisatud,“ kinnitab tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht kärgpere ema ja kogemusnõustaja Helina Haavik, et kärgpere liikmete väljakutsed on peamiselt psühholoogilist laadi.

See tuleneb ka asjaolust, et kui tavaliselt saab pere pereks kasvada väikeste sammude haaval, siis kärgpere puhul on tegu perekonnaga, mis kokku saades on juba valmis. „Aga ärge mõelge üle kärgpere keerulisuse osas, see on tegelikult täiesti tavaline pere, kuigi kõlab suurelt. Liiatigi ei loe päeva lõpuks veri, vaid see, kellega ja kuidas sa suhestuda oskad,“ soovitab Helina.

Tema sõnul mängib kärgpere toimimise juures suurt rolli see, kui terved on pereliikmed vaimselt ning kui hästi nad saavad läbi iseendaga ning ekskaaslastega.

Helina möönab, et muidugi on tal kärgpere emana olnud palju õppetunde. „Nagu elus tervikuna, nii häid kui halbu,“ kinnitab ta, et selles pole midagi erilist. Olulisim aga, mida ta enda jaoks on õppinud, on see, et ebamugavaid olukordi ja tundeid tekitavad mõtted tema peas. „Kui õppida jälgima oma mõtteid, võib teinekord leida, et hull olukord oma olemuselt nii väga hull polegi,“ naeratab ta.

Aga kuulake ise lähemalt – värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht räägime Helinaga, mis on kärgpere ning mis on need väikesed asjad, mis panevad selle paremini toimima. Ta jagab nõu, kuidas ületada kõikvõimalikke ettetulevaid karisid, kuidas tulla toime võimuvõitluse ja piiride seadmisega. Palju muu kõrval räägib Helina ka oma isiklikest kogemustest – neistki võib kuulajail tuge olla.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised