Loomade Hääl #51: Riigikogu valimised 2023 – Andres Metsoja (Isamaa Erakond)

JAGA:


Riigikogu valimiste eel on Loomade Hääle eetrisse jõudnud Isamaa erakonna poliitik ja praegune Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees Andres Metsoja. Salvestus on tehtud 8. veebruaril Riigikogus.

Kolmveerand tunni jooksul jõudsime valimiskompassi küsimuste juurest kaitsealadele, pesitsusrahu teemasse, erinevate jahti puudutavate küsimusteni, rääkisime öösihikust, inimeste kodumetsadest, koduloomadest, koerte aretamisest, sellest, kuidas lapsed meid mõjutavad, ja jälle tagasi valimiskompassi juurde.

Küsimused olid küsitud nõnda, et vastused oleksid Isamaa erakonna seisukohti valgustavad, kuid selleks, et oma valik teha, soovitame uurida ka Isamaa platvormi ning vaadata, kuidas nad on hääletanud Riigikogus. Andres Metsoja on Keskkonnakomisjoni juba suvest saati juhtinud, mistõttu on ka sealt niimõndagi võimalik järeldada kas ja kui palju tema ja tema erakonna seisukohad kuulaja omadega kokku sobivad.

Kindlasti soovitame uurida Loomuse valimiskompassi siin: valimiskompass.loomus.ee/

Valimistel valime lisaks kandidaadile siiski ka erakonda, mistõttu on Loomuse juhatuse liige Anu Tensing analüüsinud nii erakondade valimisplatvorme kui ka valimiskompassile tulnud vastuseid nurga all: “Kui loomad saaksid valida!” Seda uuri siit: loomus.ee/loomuse-valimiskompassi-analuus/

Valimiste valguses on oluline teema öösihikud, millest oleme kirjutanud mitmel puhul ja mille lubamist muudatusettepanekuna on teinud 11 Riigikogu liiget, nende hulgas Andres Metsoja.

Viimane seis öösihikutega: loomus.ee/kuidas-moodus-riigikogus-haaletus-oosihikute-lubamise-teemaliste-muudatusettepanekute-ule/

Veel

Loomade Hääl
Loomade Häälhttps://loomus.ee/
Loomuse podcasti Loomade Hääl eesmärk on tuua kuulajateni loomaõiguslusse ja -kaitsesse süvenev saatesari, tutvustada loomaõigusluses toimuvat, harida ning informeerida, luua kogukonnatunne ja tuua sisse uusi, maailmapilti muutvaid vaatenurki.

Populaarsed

Hiljutised