III sammas: vähemalt 3 head põhjust kogumiseks – LHV podcast 16 2023

JAGA:


Ajaloolistel põhjustel tuntakse III pensionisamba võimalusi märksa vähem kui II sammast: täiendavalt kogub omale tulevikuks ainult viiendik tööl käivatest Eesti elanikest. Keskmiselt investeeritakse III sambasse ligikaudu 3% palgast ehk palju vähem kui 15% piir, mille on riik teinud maksutõhusaks. III sambal on ka teisi, olulisi trumpe, kasvõi lihtsus ja paindlikkus, mis võiksid meeldida just alustavale investorile.

Novembris uuendas LHV oma III samba fondide „perekonda“: kõigi kolme fondi tingimused ja nimed läbisid põhjaliku uuenduskuuri. Lisaks olulistele investeerimisalastele muudatustele kaotas LHV III samba vanim fond – varasema nimega LHV Täiendav Pensionifond – väljumistasu ning langetas ka valitsemistasu. Nüüd on kõik LHV fondid sisenemis- ja väljumistasuta ning soodsa valitsemistasuga. Saates lahkavad LHV finantsportaali sisujuhi Erko Rebase juhtimisel III samba fondide võimalusi LHV fondijuhid Joel Kukemelk ja Kristo Oidermaa ning LHV portfellihaldur Kaius Kiivramees.

Vaata lisaks: www.lhv.ee/et/pension/iii

Veel

LHV
LHVhttps://www.lhv.ee
LHV on Eesti pank ja pensionifondide haldur. Meie visiooniks on Eesti, kus inimesed ja ettevõtted julgevad suurelt mõelda, ette võtta ja tulevikku investeerida. LHV Podcastiga juhime tähelepanu teemadele nagu majandus, investeerimine, ettevõtlus, pangandus ja innovatsioon. Kõigele, mis LHV-ga kokku käib. Põnevad jutuajamised ja inimesed. Ootame ka sinu tagasisidet. Head kuulamist!

Populaarsed

Hiljutised