Intervjuu EAKO tegevjuhi Erik Mandrega: "Filmipiraatlus on globaalne probleem."

JAGA:


“Kinoveebi Jututuba” on taskuhääling, kus kino Artis programmijuht Ra Ragnar Novod, Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod ning kultuurikriitik Raiko Puust võtavad igal nädalal läbi uued filmid ja seriaalid ning ka olulisemad filmiuudised.

Seekordses erisaates toome teieni Raiko intervjuu Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni tegevjuhi Erik Mandrega.

Piraatluse teema pole kahjuks kusagile kadunud, vaid ühiskonnas on toimunud selline suhtumise nihkumine, et see digitaalne vargus justkui pole mitte midagi, millest peaks rääkima. Inimesed ei vaata seda isegi kui vargust, vaid kui moodsat inimõigust, unustades ära, et autoril on ka õigused, nii inim- kui põhiseaduslikud. Ning iga töö väärib tasu ja need, kes ei suuda või ei taha selle eest maksta, ei peaks saama osa ka selle töö tulemusest. Üha enam on märgata sotsiaalmeedias, kuidas ilma häbita antakse teada, et filmiõhtu jaoks on plaksumais ja Torrenti kaudu tõmmatud teos valmis.

Piraatluse probleemi uurimiseks võttis Raiko ühendust Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni tegevjuhi Erik Mandrega.

Teksti kujul intervjuu leiad siit: kinosaade.ee/uudis/erik-mandre-piraatlusest-eestis-allalaadimine-on-ok-uleslaadimine-on-karistatav-see-on-taiesti-ekslik-arvamus/

Kui sul tekkisid küsimused ja kommentaarid, siis saad need jätta meile siin: info@kinosaade.ee.

Kõik saated ja intervjuud on leitavad ka Kinosaade.ee, Delfi Taskus, Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Soundcloud ja kõikides teistes podcasti rakendustes.

Veel

Kinoveebi jututuba
Kinoveebi jututuba
“Kinoveebi jututuba” on taskuhääling, kus Kinoveebi peatoimetaja Ra Ragnar Novod, Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod ning filmistsenarist ja -kriitik Helen Schasmin võtavad igal nädalal läbi uued filmid ja seriaalid ning ka olulisemad filmiuudised.

Hiljutised