#190 | Kus buumib ja kus kiratseb? 6 Eesti Airbnb turu süvaanalüüs numbrite keeles

JAGA:


“Kinnisvarajutud” podcasti 190. osas sukeldume taas lühiajalise üüri lummusesse ja kuulame Algise sisukat ettekannet kuue erineva lühiajalise üüri turu trendide kohta Eestis. Meie valikus on Tallinn, Tartu, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare ja üks üllatuslinn, kus eelarvamuste kütkes olles võiks arvata, et lühiajalise üüri nõudlust väga pole.

Nende kuue linna kohta vaatame AirDNA statistikat viimaste aastate kohta ning võrdleme erinevates aspektides Eesti erinevaid lühiajalise üüri turge nii omavahel kui vaatame sügavamalt sisse ka viimaste aegade trendidesse. Saladuskatte all võib ette ära öelda, et vähemalt Siimu jaoks tuleb välja nii mõndagi üllatavat ning mitmed senised arusaamad löövad korralikult kõikuma.

Kuna mai teises pooles on Eestis ilm vägagi suviseks läinud, siis on viimane hetk otsustada, kas sel hooajal siseneda lühiajalise majutuse ärisse või mitte. Tegijamatel host’idel on korterid ja majad kindlasti juba kenasti valmis sätitud ning varsti on lendstardist minek. Mõned (saatest selgub ka see, kui suur protsent) pole aga vahepeal lõpetanudki ning pingutavad aasta läbi.

Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti võtta. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks.

Saatejuhid on investor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik.

Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud. Jälgi meid ka Instagramis: www.instagram.com/kinnisvarajutud/

Vaata ka meie koolituskeskkonda Kinnisvaraseminarid.ee ja Instagramis www.instagram.com/kinnisvaraseminarid/

Toeta meie tegemisi Patreonis ja saa ligipääs boonusepisoodidele ja muule lisamaterjalile: www.patreon.com/kinnisvarajutud

Veel

Kinnisvarajutud
Kinnisvarajutud
Podcast “Kinnisvarajutud” võtab luubi alla Eesti kinnisvaraturu ning üritab erinevad teemad sügavuti lahti rääkida. Eesmärk on rääkida kinnisvarast kui varaklassist (väike)investori vaatenurgast ning olla valdkonnast huvitatutele abimeheks ja meelelahutuseks. Saatejuhid on mikroinvestor ja kinnisvarahuviline Siim Semiskar ja kinnisvaramaakler ning 1Estate Kinnisvara juhatuse liige Algis Liblik. Kuulajad saavad kaasa rääkida, küsimusi küsida või saate kohta tagasisidet anda Facebooki grupis Kinnisvarajutud.

Populaarsed

Hiljutised