Viktoria Saat: edukad juhid on omaks võtnud süvademokraatia põhimõtte

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on psühholoog, psühhoterapeut, coach, organisatsioonikonsultant ja koolitaja Viktoria Saat. Viktoria on lõpetanud Sankt-Peterburgi Puškini-nim. riikliku ülikooli psühholoogia erialal, jätkas seejärel õpinguid USA-s psühhoteraapia ja konfliktilahenduse valdkonnas Portlandi Protsessitöö Instituudis ning on täna ViktoriaSaat HR Consulting OÜ omanik ja juhataja. Teda tuntakse ka populaarse raamatu „Suhte alkeemia“ autorina. Räägime Viktoriaga juhtide isiksuslikust arengust, pikemalt peatume aga süvademokraatia teemal juhtimises ja suhetes.

“Edukad juhid toetuvad oma tegevuses süvademokraatia põhimõttele, mis väljendub juhtimises nii, et esmapilgul kriitikute, häirijate või ebamugavate inimestena näivad tiimiliikmed osutuvad väga väärtuslikeks nii juhi enda kui ka kogu meeskonna edasise arengu seisukohalt. Tavamõistes tuleks kõik segajad ja häirijad oma elust eemaldada ilma, et me tegelikult teadvustaksime, mis siis ikkagi see häirija meile öelda soovib. Häirijad on aga tegelikult meie õpetajad elus. Kui me oleme vastakuti keeruliste olukordadega või keeruliste inimestega, siis peame aru saama, miks see meid häirib. Kuidas see keerukus, mis siis selles konkreetses situatsioonis või inimeses minu jaoks väljendub, tahab, et ma juhina arenen? See häirija tahab mulle õpetada, millist omadust endas pean ma arendama selleks, et selle häirijaga toime tulla. Häirija peegeldab juhile neid omadusi endas, mis ei ole veel piisavalt välja arenenud ja mis vajavad teadvustamist. See häirija, mis iganes vormis see ka ei väljenduks, tuleb juhi ellu seetõttu, et ju siis on aeg tal sellega endas tegeleda. Häirija tuligi sinu ellu selleks, et juhina saaksid selle konkreetse omaduse enda olemasolevasse isiksusse integreerida ja seeläbi oma toimetulekuvõimekust laiendada.” — Viktoria Saat

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised