Veiko Valkiainen: kujunda iga päev elamuseks !

JAGA:


Seekordne episood on jällegi natuke teistmoodi. Aasta alguses käisin Tartu Erakooli õpetajate inspiratsiooniseminaril esinemas teemal “Kuidas kujundada iga päev elamuseks?” Jätan selle esinemissalvestuse siia ka laiemale publikule kuulata – ehk annab see ka teistele hea kick’i oma käesolevat aastat uue hooga alustada. Aitäh, Urmo Uiboleht, kutsumast ja usaldamast!

“Kui mulle ei meeldi, kuidas asjad minu elus on, siis on naiivne loota, et midagi muutuks enne, kui ma ise ennast muudan. Jah, inimlik on tunda, et minu õnn on kinni just välismaailma muutuses, aga tegelikult on maailm ju selline nagu ta parasjagu on kõigi jaoks samamoodi. See, kas homme sajab lörtsi või paistab päike ei saa olla minu õnnetunde aluseks. Küll aga saan ma teadlikult muuta oma suhtumist sellesse, mis minu ümber toimub – ma saan muuta seda, millele ma tähelepanu pööran, kuidas ma seda tõlgendan ning milliseid käitumisvalikuid ma sellest tulenevalt teen. Minu mõjuulatuses on minu enda tunded, mõtted ja teod – rohkem mina välist keskkonda mõjutada ei saa. Aga ma saan alati igal ajahetkel otsustada, millele ma väliskeskkonnas tähelepanu pööran, millise tähenduse ma sellele omistan ja sellest omakorda oleneb, kuidas ma valin reageerida sellele. Enamus meie reaktsioonidest on aga pigem sissetallatud mustrid, õpitud harjumused, automaatsed käitumisviisid. Ma isegi ei ole enam teadlik sellest, millised teised võimalikud valikud reageerida mu laual kõik on. Kui ma aga tean, et ma tahan teistsugust tulemust, siis esimene samm ongi astuda korraks tagasi, vaadelda seda olemasolevat olukorda nö uue pilguga ja teha teadlikum valik mismoodi ma tegelikult võiksin reageerida sellele. Ja uskuge mind, kui ma reageerin teistmoodi, siis suure tõenäosusega see maailm vastab mulle ka teistmoodi.” – Veiko Valkiainen

Kuulake ikka…

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised