Vallo Arumäe: kui suur on sinu mäng?

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Vallo Arumäe, kes on ettevõtja, investor ja finantsvabaduse eestkõneleja. Tema missiooniks on inspireerida ettevõtlikke inimesi saavutama rohkem vabadust ja harmooniat oma elus. Olles viimase paarikümne aasta jooksul juhtinud mitmeid erinevaid organisatsioone, on Vallo tänaseks loonud finantsharidusettevõtte Starfish Academy, mis oma olemuselt on rahaliselt vabade ettevõtjate ja investorite kogukond, kes on pühendunud teadlikule arengule ja kasvamisele, et elada tähendusrikkamat elu. Vallo on äge tegija. Temaga vestlus inspireeris mõtlema suuremalt ja süstis usku, et tegelikult on siin elus kõik võimalik.

“Ma arvan, et üks selline suur milestone minu elus puudutab mentorit Robert Kiyosakit, kes mind üldse kunagi enesearengu teele suunas. Aasta oli siis 2009 ja me mõtlesime koos ühe teise Eesti partneriga, et jube vahva oleks viia Robert Kiyosaki teadmised ka Venemaale. Me teadsime seda, et Kiyosaki raamatut ‘Rikas isa, vaene isa’ oli Venemaal lugenud ca 4,5 miljonit inimest, aga ta ei olnud mitte kunagi seal käinud. Nii me siis visualiseerisime oma peas selle pildi, kus nägime ennast Venemaal mingis suures kontsertsaalis, kuhu oli kokku tulnud tuhandeid inimesi ja Kiyosaki esines laval. See tundus tollel hetkel ikka täiesti absurdne idee, et see võiks kunagi üldse teoks saada. Kuid huvitav on see, et kui me inimestena midagi otsustame ja väga tahame, siis me hakkame ka nägema neid võimalusi ja ressursse selle elluviimiseks. Läkski mööda mingi aastake, kui me kohtusime ühel Peterburi koolitusel ettevõtjatega, kes kutsusid meid Moskvasse oma inimestele finantskirjaoskust ja rahatarkust koolitama. Samaaegselt oli meil ka koosolek Robert Kiyosaki tiimiga, kus me mainisime seda, et huvi Venemaal nende teemade vastu on olemas. Seepeale küsis Robert, et kuidas ma saan teid aidata, et teil veelgi paremini Venemaal läheks. Ja siis ütlesimegi, et võiks teha koos ühe suure ürituse. Paar nädalat hiljem tuli Robert ja ütles, et pange endale kalendritesse kirja – juuni 2012 läheme Venemaale. Kui see mõte tekkis algselt 2009, siis kolme aastaga sai see piisavalt küpseks, et teostuda. Ja nii see teoks sai juunis 2012, kui Moskva Crocus City Hall’i kogunes üle 5000 inimese Robert Kiyosakit kuulama. Mida see minu jaoks näitas, oligi see, et tegelikult mingeid piire võimaliku ja võimatu vahel ei ole. Piirid seame paljuski ikkagi ise. Piirid on eelkõige meie kujutlusvõimel. Kui sa suudad midagi ägedat välja mõelda, pühendud sellele täiega, siis tegelikult on kõik võimalik. See oli hea motivatsioonilaks, mis veelkord kinnitas – mõtle suuremalt! Minu mentor on õpetanud mind endalt ikka ja jälle küsima, kui suurelt ma mängin? Kas see mäng, mida ma täna mängin, ongi minu lagi või see võiks toimuda oluliselt suuremates mastaapides? Kui palju sa endasse üldse usud? Ja milleks sa arvad, et sa oled võimeline? Selline suurelt mängimise mõte on mind kogu aeg kannustanud. Olen ikka otsinud kogu aeg võimalusi, kuidas suuremasse liigasse jõuda.” – Vallo Arumäe

Kuulake ikka …

***
Seekordse podcasti episoodi koostööpartner ja toetaja on LIVE2LEAD juhtimiskonverents. LIVE2LEAD konverents on tippsündmus liidritele ja ettevõtlikele inimestele — see on konverents, mis toimub üle maailma enam kui 400 linnas ning toetab liidri- ja enesejuhtimise oskusi ning ettevõtlikkust, laiendab silmaringi, inspireerib ja harib ning annab positiivse energiasüsti. Konverentsil astuvad üles viis maailmatasemel esinejat eesotsas konverentsi patrooni John Maxwelliga. 29. jaanuaril toimub LIVE2LEAD konverents juba kuuendat korda ka Eestis, Mustamäe Apollo kinos. Ja kõigest lähemalt saad lugeda ürituse kodulehelt live2lead.ee.

***

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised