Tiit Elenurm: käsumajandusest kauboikapitalismi ning edasi innovatsiooni ja jätkusuutlikkuse juurde

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on pikaajaline Eesti juhtimisteadlane ja -õppejõud Tiit Elenurm. Tiit on ettevõtluse arendaja, juhtide koolitaja, Estonian Business Schooli ettevõtlusprofessor, Eesti Äriinglite Võrgustiku ESTBAN ja Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni liige. Ta on näinud, uurinud ja konsulteerinud juhtimist läbi aastate ja just see pikk ajalooline juhtimise läbivaade oli üks põhjus, miks ma temaga rääkida tahtsin. Arutlemegi teemadel, et mis on eduka juhi teguriteks olnud erinevatel ajastutel ning mis on oluline tänapäeval.

“Näiteks nõukogude süsteemi aegne käsumajandus: need, kes seal majanduselus pikka aega, näiteks kolhoosiesimeestena edu saavutasid, olid enamasti paternalistlikud juhid – isafiguurid, kes oskasid ühelt poolt teha riigi- ja parteiorganitega lobitööd, teiselt poolt kaitsesid oma inimesi. Nende laia selja taga oli hästi lihtne olla lojaalne. 90ndatel aastatel saavutasid edu need juhid, kes jälgisid natuke sellist metsiku lääne põhimõtet – first shoot then ask – et kõigepealt tulista, siis küsi. Valitses kõrge riskivalmidus ja mentaliteet oli pigem selline, et tegutse kiiresti ja mõtle hiljem, kus ettevõtjad tegid enamus otsuseid iseseisvalt. 2000nda aastate jooksul aga hakkas välja kujunema arusaam ettevõtlikust juhist, kes on samal ajal ka juhtimisvõimeline ettevõtja. Eduteguritena tõstatusid siin esile sümbioosina ettevõtja omadused ja juhi omadused. Siin kerkis esile visioon, mis sidus omavahel innovatsiooni ja äri jätkusuutlikkuse – kuidas üle elada ka järgmine võimalik kriis. Tänapäeval on aga üha olulisem oskus oma tiimi tuua talente, neid motiveerida, samuti mõista rahvusvahelisi trende juhtimises, sh digitaliseerimine, disainmõtlemine jne ning kuidas need muudavad meie elu ja tegevusmustreid. Räägitakse ka hästi palju usaldusväärsusest ja usalduslikest suhetest ning arendavast juhtimisstiilist, mis on coaching’uga seotud.” – Tiit Elenurm

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised