Tiina Tiitus: austus on pikaajaliste inimsuhete aluseks

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on isikliku arengu ja suhtenõustaja Tiina Tiitus. Tiina on vast kõige paremini tuntud kui menuraamatute “Õnnelik Suhe” ja “Armastuse Varjatud Saladused” autor. Tal on pikaajaline kogemus inimsuhete nõustajana, kelle juures on tuge ja nõu käinud saamas tuhanded inimesed. Minu jaoks pakkus huvi Tiinaga vestlus just eelkõige seetõttu, et õppida õnneliku suhte eksperdilt neid kogetud tarkusi, mis ehk ka juhtimise kontekstis võiksid kehtida.

“Öeldakse küll kogu aeg, et inimene on see kõige suurem väärtus, aga kas me päriselt ikka oskame seda hinnata? Kui keegi jääb haigeks või lahkub siit ilmast, siis saame küll aru, et inimese olemasolu ongi see kõige suurem väärtus. Kuid tavaliselt me pöörame inimestele tähelepanu alles sellises hinnangulises võtmes – a la sa oled nii ilus, oi sa oled parim, küll ta on rumal jne. Sellisel juhul me suhestume inimesega andes tema kohta hinnanguid, aga kui me vaatame inimest neutraalselt, siis selles ei ole hinnanguid. See, kuidas me vaatame näiteks väikelast või kassipoega, on hinnanguvaba. See on just see tähelepanu, mille juures me alles hakkame tegelikku olemuslikku väärtust teises nägema. Ja mis see tähelepanu siis on – see on kinnitus, et ma märkan sind, sa oled olemas ja see ongi juba väärtus iseenesest. Ka töökeskkonnas käime me kogu aeg ühel või teisel moel kontrollimas, kas mind on ikka vaja ja kas ma olen piisavalt väärtuslik. Inimene tahab tunda, et tema eksistents on vajalik ja väärtuslik. Seetõttu on inimsuhete alustalana ülioluline kinnistada, et lihtsalt juba fakt ise, et sa oled meie seas, on tohutu väärtus. Ja see kõik saab alguse sügavast austusest teiste inimeste vastu.” – Tiina Tiitus

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised