Selgus küsimuses – kes ma olen? – muudab valikud ja otsused lihtsamaks ka ebamäärases keskkonnas

JAGA:


Jälle kukkus välja natuke teistmoodi episood. Seekord olen ise intervjueeritava rollis. Mind kutsusid endaga vestlema persoonibrändingu raamatu ‘Bränd Nimega Sina’ autorid Olesija Saue ja Evelin Org. Meie vestluse läbivaks teemaks kujunes igihaljas, kuid täna võib-olla isegi erilise rõhuasetusega, küsimus: “kes ma olen?” Käesolev helimontaaž on kokkuvõtlik versioon meie vestluse parimatest paladest. Usun, et siit saab inspiratsiooni iseenda paremaks tundma õppimiseks.

“Kui me räägime sellisest eksistentsiaalsest küsimusest nagu – kes ma olen? –, siis ma võin küll oma viimase aja coachingu kogemuse põhjal öelda, et täna on see teema paljude inimeste laual eredamalt kui kunagi varem. Võib-olla nad ei küsi seda täpselt nende sõnadega, kuid soov iseennast uuesti avastada on paljude jaoks rõhutatult üles kerkinud. Ebamäärasuse kasvades tõuseb pinnale vajadus luua selgust oma elus ja iseendas. Mitmete valdkodade esindajad on pidanud looma iseendaga uue suhte, uuesti otsima kontakti ja küsima, mis mul päriselt silma särama paneb? Mis on see, mis hommikuti motiveerib voodist püsti tõusma? Mis on need asjad, mis lubaksid mul õhtul öelda, et ma sain jälle ühe ägeda päeva elada? Kui Sa tead, kes Sa oled – mis on Sinu nö DNA või identiteedi olemuslik tuum –, siis muutuvad ka ebamäärases keskkonnas kõik valikud ja otsused lihtsamaks ja selgemaks. Kui Sul on kese paigas ja oled iseendaga väga hea kontakti saavutanud, siis saavad selgemaks ka sihid ja prioriteedid, kuhu oma energia suunata. Valikud ja otsused edasise osas muutuvad keeruliseks siis, kui ma päris hästi ikkagi ei tea, mis minu jaoks oluline on, mis on minu kirg ja käivitaja, mis on minu loomuomased tugevused jne. Kui need asjad on enda jaoks läbi seeditud ja teadvustatud, siis muutub elu ka üpris lihtsaks.”

Kuulake ikka …

PS! Kes soovib kogu salvestust otsast lõpuni kuulata-vaadata, siis seda saab teha siin: www.youtube.com/channel/UCR9DiVsjQy5e5YgQ7rGzslw/featured

Ja kes soovib kuulata minu podcasti Olesija ja Eveliniga, siis seda saate teha siin: valkiainen.ee/blogi/olesija-saue-ja-evelin-org-juht-mida-raagivad-inimesed-sinust-siis-kui-oled-ruumist-lahkunud

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised