Põim Kama: Iga juht võiks eneselt küsida – millist maailma ma loon?

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Põim Kama, kommunikatsiooniekspert, publitsist ja poliitikavaatleja, kes on oma mõtteid jaganud seni pigem poliitikasaadetes ja arvamuskülgedel. Põim on TUUM Consulting OÜ asutaja ja juht ning tuntud ennekõike keeruliste ja väljakutset pakkuvate olukordade strateegilise nõustajana, kes pakub juhtidele ja meeskondadele väärtuslikku kõrvalpilku. Ta on kogenud nii poliitilises ja avaliku sektori kommunikatsioonis kui erinevate ettevõtete avalike ja meediasuhete kujundamisel. Seekordses saates räägime Põimuga aga hoopis inimlikumatel ja elulisematel teemadel – enese tundma õppimisest, valikute tegemisest, iseolemisest ja loobumise kunstist. Põim räägib, kuidas isiklikud väärtused ja selge visioon aitavad juhtidel luua tugevaid meeskondi ja edukaid organisatsioone. Ta toob esile, et ausus, selgus ja julgus oma suhete juhtimisel ja eesmärkide kommunikeerimisel pole mitte ainult võimalik, vaid tänapäeva kiirelt muutuvas ja infomürast küllastunud maailmas hädavajalik. Kama jagab praktilisi näpunäiteid, kuidas juhid saavad oma sisemisi tugevusi avastada ja neid oma töös efektiivselt rakendada ning rõhutab pideva enesearengu tähtsust.

„Igaüks võiks eneselt küsida: millist maailma ma loon? Kui juht on kindel, kes ta on, milleks ta siin maailmas on ja mida ta tahab saavutada, on tal eeldused viia oma meeskond ja organisatsioon uuele tasemele. Sageli me kas ei tunne iseennast või kipume oma olemust ja väärtusi varjama, eriti töösuhetes kanname rolle ja maske, püüdes vastata ootustele, mida arvame teistel enese suhtes olevat. See on kurnav ja toob varem või hiljem kaasa pettumuse, sest ükskõik, kas räägime isikubrändist või laiemalt iseendaks olemisest, pole neil inimestel, kellega me tõepoolest sobime, olgu nendeks kliendid, koostööpartnerid, investorid või laiem avalikkus, neil pole võimalik meid üles leida ja ära tunda, kui me ennast ei näita või pole arusaadavad. Ennekõike hoiab tugev ja seesmistel väärtustel põhinev kuvand ning selge suhtlus juhtidele aega kokku, see vähendab vääritimõistmist ja segadust.“ – Põim Kama

Kuulake ikka …

PS! Väike eelhoiatus: mõnes üksikus kohas ei vasta helikvaliteet ootustele.

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised