Piret Bristol ja Sigrid Melts: süsteemne coaching vaatleb meid mõjutavaid sotsiaalseid süsteeme

JAGA:


Seekordses podcasti episoodis on mul külas kaks superviisor-coach’i – Piret Bristol ja Sigrid Melts –, kes on muuhulgas ka süsteemse coachingu eksperdid ja väljaõppe läbiviijad. Olen ise ka coach ja mind hakkas väga huvitama, mida täpsemalt kujutab endast süsteemne coaching ja konstellatsioonide metoodika. Nii istusimegi Pireti ja Sigridiga maha, et vestelda tunnike süsteemse coachingu olemusest. Usun, et see kuulamine on huvitav kõigile, kes soovivad saada paremat arusaama sotsiaalseid välju ja suhete süsteeme käsitlevast coachingu suunast.

“Me ei ole kunagi siin maailmas üksinda. See lihtsalt ei ole võimalik. Me toimetame selles elus ikkagi koos teiste inimestega ja oleme läbi erinevate inimkoosluste omavahel seotud ning mõjutatud. Süsteemne lähenemine coachingus vaatlebki, millised erinevad nö süsteemid su ümber on, mis sind ühel või teisel moel kujundavad-mõjutavad. See tähendab inimese vaatamist või uurimist läbi sotsiaalse keskkonna prisma. Näiteks, kui me käsitleme organisatsiooni või mõnda sealset meeskonda või ka üksik klienti üks-ühele töös, siis me ei tee tööd ainult selle konkreetse kliendiga, vaid kogu laiema süsteemiga, mida klient endaga nö kaasas kannab. Nii võimaldab süsteemne coaching uurida suhete süsteemide korrastavaid printsiipe, millel sarnaselt gravitatsioonijõuga on nähtamatu, kuid võimas mõju kõigele ja kõigile meie maailmas.” – Piret Bristol ja Sigrid Melts

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised