Meelis Lang: autonoomia ei ole vabakasvatus

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Helmes Groupi arendusjuht Meelis Lang. Meelis on mitmekülgse kogemusega tippjuht (VP of Engineering, COO, CIO), kes on IT valdkonna erinevates rollides toimetanud juba ca 30 aastat ning kelle huvide hulka kuuluvad ka psühholoogia, äri ja tehnoloogia ristumiskohad. Täna keskendub Meelis Helmes Grupi globaalse organisatsiooni ehitamisele ettevõtte arengujuhi ja teenuse innovaatorina. Olin Helmese tegemisi juba pikka aega jälginud ja mind hakkas tohutult huvitama Helmese poolt üles ehitatud meeskondade juhtimismudel, kus ühelt poolt on küll kõrge autonoomia tase, kuid teiselt poolt on tagatud ka vastutuse võtmise võime. Ja kus iga tiimijuht on justkui omaette väikeettevõtte juht. Nii saimegi Meelisega kokku, et vestelda Helmese nö autonoomsete meeskondade olemusest, nende väljakutsetest ja edufaktoritest.

“Autonoomia ei ole vabakasvatus – nö free range chicken, kus hulk nutikaid inimesi jooksevad ringi, on väga hõivatud, kuid kasu sellest ei ole. Vabadus käib koos vastutusega ja seal peavad olema mingid targad raamid, isetasakaalustav süsteem, väärtusruum.” – Meelis Lang

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised