Mats Soomre: meeskond kui värvipalett, kus erinevate toonide oskuslik sobitamine on juhtimiskunst

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on KoostööKunstiKooli Belbin Eesti partner ja meeskonnakoolitaja Mats Soomre. Koolitaja ja treenerina on ta enam kui 19 aasta jooksul läbi viinud üle 950 koolituse ja treeningu, millest on osa saanud pea 10000 inimest. Mats on kindlasti üks Eesti tugevamaid tegijaid meeskonna juhtimisega seotud teemade lahtiharutamisel. Sellest temaga räägimegi.

“Kui vaadata, kui erinevad me inimestena tegelikult oleme, siis on selge, et hea meeskonnatöö on pigem kunst kui teadus. See on ka üks põhjus, miks me oleme KoostööKunstiKool, mitte lihtsalt meeskonnatöö koolitusfirma. Ei ole raske ära õppida mingid meeskonnamudelid ja seal toimivad seaduspärasused, kuid kuidas seda kõike igapäevaselt rakendada viisil, et olemasoleva meeskondliku materjaliga tõesti eduka tulemuseni jõuda — vot see on kunst! Kui sa näiteks leiad mõne piltilusa õlimaali taevalaotusest ja küsid siis kunstniku käest, et milliseid värve ta kokku segas, et saada just selline taevasinine, ja seda milligrammi täpsusega, siis ma võin garanteerida, et sa ei saa sellele vastust. Kunstnikul on palett, millel lasub kogus värve, mida ta oma sisetunde järgi segab kuni ta on tulemusega rahul. Sama on laias laastus ka inimestega. Meeskond on teatud mõttes kui värvipalett oma heledamate ja tumedamate toonidega, mille oskuslik sobitamine on juhtimiskunst. Oluline on aru saada oma inimestest, nende tugevustest ja nõrkustest, nende sisemisest võimekusest ja potentsiaalist ning luua käitumuslik keskkond, kus nad kõik, igaüks oma spetsiifilise profiiliga, tõepoolest saaksid panustada parimal viisil.” — Mats Soomre

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised