Marek Helm: tippjuhi ülesanne on tekitada inimestes tunne, et neid usaldatakse

JAGA:


Mul on ülimalt hea meel esitleda seekordse vestluskaaslasena maksu- ja tollimameti endist peadirektorit Marek Helmi. Ta on töötanud avalikus sektoris üle 20 aasta, sh kõrgetel ametitel nii sise- kui ka rahandusministeeriumis. Marek pühendas tippjuhina viimased viis aastat maksukogumise efektiivsemaks, läbipaistvamaks ja kliendisõbralikumaks muutmisele, mille eest on teda värskelt tunnustatud ka presidendi teenetemärgiga. Praegu töötab ta Nortalis, kus tegeleb suuresti oma Eesti eduloo ekspordiga arendades hetkel Omaani maksuametit. Marek on autentne, siiras ja empaatiast pakatav juht, kellele lähevad ühtemoodi korda nii soovitud tulevikunägemus kui ka inimesed, kellega ta sinna poole teel on.

“Tippjuhi üks olulisemaid ülesandeid on tekitada oma juhtides, oma meeskonnas, oma inimestes see tunne, et neid usaldatakse. Kuidas? Mina olen jõudnud tõdemuseni, et see tekib läbi juhi enesekindluse. Kui juht on ebakindel, siis ta ei suuda ka usaldada. Mida enesekindlam sa juhina oled — kuigi liigne enesekindlus pole ka hea, sest keegi pole ilmeksimatu —, seda suurem on sinu võime ka usaldust allapoole delegeerida. Keskastme juhil, saades selle tunde, et teda usaldatakse, tekib automaatselt suurem vastutustunne ja tärkab loovus lahendusi leida — asjad hakkavad juhtuma. Sedavõrd kui tippjuht suudab oma juhtimispraktikatega usaldatuse tunnet tekitada, kasvab ka tiimiliikmete vastutustunne. See tekitab meeskonnas nö ‘ma ei vea sind alt’ ja ‘ma annan endast parima’ mentaliteedi. Teistpidi kajas mulle meeskonnast vastu ka õhkkond, et ma juhina olen samuti hoitud nende poolt; et ma ei pea muretsema, sest meeskond teeb need asjad ära, mis on kokku lepitud. Ma arvan, et selles seisnebki edu võti, miks viimase viie-kuue aastaga on maksu- ja tolliametis asjad uuele tasemele viidud.” — Marek Helm

Kuulake kindlasti …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised