Madis Müller: soovime Eesti Panga sisemises kultuuris siduda asjatundlikkuse paindlikkusega

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti Panga president Madis Müller. Tunnen Madist juba kümmekond aastat, veel sellest ajast, kui kunagi ise Eesti Pangas töötasin. Mulle on tema olek ja väljaütlemised läbi aegade sümpatiseerinud. Kui muidu tuleb Madisel ikka majandusteemadel rääkida, siis seekord põrgatasime mõtteid hoopis juhtimisest ja juhiks olemisest. Põnev oli.

“Kui rääkida organisatsiooni juhtimisest, siis me oleme hiljuti värskelt just organisatsioonikultuuriga tegelenud. Arutasime koos töötajatega, et lisaks sellele, et meil on selged eesmärgid, mida me tahame saavutada ja kuhu soovime jõuda, peaksime tegelikult üheskoos ka kokku leppima, kuidas me eesmärkide poole liigume ja mis on meie tööpõhimõtted, põhiväärtused ja sisemine kultuur laiemalt. Kui ajalooliselt on Eesti Panga tuumkompetents olnud asjatundlikkus ja professionaalsus oma valdkonnas, siis uus asi, mida inimesed ise olulise teemana välja pakkusid, oli vaade, et me peaksime olema ikkagi rohkem paindlikud ning valmis proovima uusi asju ja katsetama innovatiivseid lahendusi. Eks see kipub nii olema, et kui seda asjatundlikkust ja professionaalsust rõhutada, nagu see ka Eesti pangas on olnud, siis sellega võib käsikäes käia ka tunne, et ma ei tohi milleski kunagi eksida ja pean tagama perfektsuse. Mis tegelikult ei ole õige. Eksperimenteerimine ja uute asjade proovimine toob paratamatult kaasa ka ebaõnnestumisi ja need peaks olema samuti aktsepteeritud. See on väljakutse, mille osas leppisime üheskoos kokku, et proovime meie sisemist kultuuri sinnapoole vaikselt nügida.” – Madis Müller

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised