Maarika Liivamägi: küll on hea olla sina ise

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on pikaaegne tippjuht ja mentor Maarika Liivamägi. Maarikal on mitmekülgne juhtimiskogemus erinevatest rahvusvahelistest organisatsioonidest (Statoil, SEB Bank, ERGO Insurance Grupp), kus ta on vastutanud müügi- ja turundusvaldkonna eest. Täna jagab Maarika oma aega ettevõtluse, ärikonsultatsioonide, Eesti Mentorite Koja ning Eesti Hotellide ja Restoranide liidu vahel. Istusime Maarikaga maha ja lobisesime juhtimisest, juhtidest ja üldse laiemalt, mida kõik need aastad kogemusi nii juhi kui ka mentorina on Maarikale õpetanud.

“Üks asi, milleni ma aja ja kogemusega olen jõudnud, on see, et küll on hea olla sina ise. Kui ma vaatan näiteks oma mentorina toimetamist, siis ka sealt olen saanud üha rohkem kinnitust sellele, et me ei pea kedagi millekski või kellekski teiseks voolima või muutma – täitsa okei on olla sina ise. Küll aga peab sealjuures olema teadlik, kuidas sa oma käekirja ja stiiliga nii iseendale kui ka ülejäänud ümberkaudsetele mõjud ning kas see mõju on ikka see, mida sa päriselt soovid. Olen täheldanud, ja seda eelkõige just noorte juhtide puhul, kes on värskelt saanud spetsialistist juhiks, et nad tunnevad, et nüüd on vaja hakata kõike muutma, kõik on vaja ümber korraldada ja ise ka on vaja hoopis teistsuguseks isikuks kujuneda. Mina aga arvan, et see ei ole pigem vajalik. Pigem tuleb ennast inimesena ja juhina paremini tundma õppida – you are enough! Ja kui küsida nüüd, kuidas siis seda päris oma enda juhi käekirja ära tunda? Eks see ongi keerulisem kui me arvame. Mida ma näiteks noortele juhtidele olen soovitanud, on see, et nad jälgiksid ennast ja paneksid tähele, mida nad naudivad teha, mida nad armastavad teha; et nad teadlikult oskaksid märgata, millele neil esimese asjana tähelepanu pöördub; millele neil esitlustes suurem rõhk on pandud, milliseid küsimusi neile meeldib teistele meeskonnakaaslastele esitada jne. Tõenäoliselt on need ka need asjad, mille poole neid rohkem tõmbab, milles nad tunnevad ennast mugavalt ja kodus ning mis neil ilmselt ka hästi välja tuleb. Kui sa ei ole tugev numbrites, siis ilmselt ei kipu sa ka numbrite kohta liiga agaralt küsimusi küsima või nendes sügavuti minema. Või näiteks inimesed, kes pigem pelgavad avalikku tähelepanu, armastavad pigem suhelda e-posti teel. Samamoodi on hea küsida ka lähedasematelt kolleegidelt ja usalduslikelt koostööpartneritelt, milline ma olen ja mis on minu loomuomased tugevused. See on hea viis kraadida, kas minu enesetaju on adekvaatne või tuleb sealt ka midagi üllatuslikku.” – Maarika Liivamägi

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised