Kuno Tammearu: meie juures töötavad missiooniga inimesed

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Kuno on kogu oma tööelu pühendanud ühele organisatsioonile – ta liitus Päästeametiga otse koolipingist ja on tänaseks selles organisatsioonis töötanud juba 28 aastat. Minu jaoks on märgilise tähendusega, et lõviosa Eesti elanikest – 96 protsenti (!) – usaldavad institutsioonidest kõige enam just Päästeametit. 2019. aastal võitis aga Päästeamet unistuste tööandja tiitli. Ja 2020. aastal tunnustati Päästeametit Eesti ühe peresõbralikuma ettevõttena ning talle omistati peresõbraliku tööandja kuldtaseme märgis. Mind hakkas väga huvitama, kes on selle ägeda organisatsiooni eestvedaja ja juht.

“Päästeametis töötavatel inimestel ongi olemas see sisemine motivatsioon. Nad on missiooniga inimesed. Me oleme teinud strateegilise otsuse, ja kogu personalistrateegia selle ümber ehitanud, et me pakume missiooniga tööd. Me kõnetame neid inimesi, kellele meie missioon läheb päriselt korda. Need on inimesed, kes tulevad sellesse organisatsiooni silmad särades ja tahavad koos meiega seda tähendusrikast tööd teha. Nad tahavad teisi aidata. Nad on oma südames abivalmid ja neile läheb korda teise inimese heaolu. Nad on julged. Ja kindlasti usaldusväärsed. Meie organisatsioonis absoluutselt iga töötaja päästab, vahet pole, kus üksuses ja millises rollis ta ka ei töötaks – kõik me päästame oma spetsiifilise panusega Eesti elanikke. Aga kui millegipärast inimesele meie missioon, väärtused ja visioon ei lähe korda, teda see ei tõmba käima, siis ta ei pea meie juures töötama. Ega muidu ei saagi siin olla. Kui sulle teine inimene ikka ei meeldi, kui sa inimesi ei armasta, siis ei ole see sinu koht.” – Kuno Tammearu

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised