Kuldar Väärsi: minu roll on luua visioon ja kaasata õiged inimesed, kes aitavad eesmärgid ellu viia

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Milrem Roboticsi asutaja, tegevjuht ning üks omanikest Kuldar Väärsi. Milrem arendab ja pakub mehitamata sõidukeid alates väiksest mehitamata sõidukist kuni suuremate lahingumasinateni. Ettevõte alustas ca kaheksa aastat tagasi vaid paari inseneri ja suurte ambitsioonidega ning on tänaseks kasvanud üle 200-pealiseks rahvusvaheliseks maailmategijaks omas robootikaplatvormide kategoorias. Kuu aja eest pälvis Kuldar ka prestiižse EY Eesti Aasta Ettevõtja 2022 tiitli. Nagu ikka selliste ägedate tegijate puhul, hakkas mind huvitama, mis mees see Kuldar selline on. Nii istusimegi Kuldariga maha ja põrgatasime mõtteid, kuidas tema tippjuhiks kujunemise teekond on lahti rullunud ning mida ta oma kogemuste põhjal juhtimise juures kõige olulisemaks peab.

“Kui ma mõtisklesin Su küsimuse peale, siis jõudsin järeldusele, et ega ma ei mõtle endast kui juhist, ma ei identifitseeri ennast niivõrd mitte juhina, kuivõrd ma pigem näen, et minu roll täna siin Milremis on tegelikult luua ja hoida visiooni ning kaasata õiged inimesed meeskonda, kes seda visiooni suudavad ja aitavad ellu viia. Minu üks juhtimispõhimõte, millest ma üritan ise lähtuda ja mida ma kindlasti soovitan ka teistel juhtidel järgida, on see, et ära ürita olla kogu aeg kõige targem inimene ruumis. See ei ole juhi ülesanne. Juhi ülesanne on kaasata need targad inimesed, kes aitavad organisatsioonil visiooni ja eesmärkide poole edasi liikuda. Täna on minuga siin kakssada inimest ja ma julgeks öelda, et kõik need inimesed on omas valdkonnas tegelikult minust targemad.” – Kuldar Väärsi

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised