Kaupo Saue: muutus, mida soovitakse ettevõttes näha, algab juhist endast

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Kaupo Saue, kel üle 25. aasta kogemust ettevõtetes meeskonna koostöö ja juhtimise arendamisel. Kaupo resümee on aukartustäratav: ta on International Supervision & Coaching Institute (ISCI) asutajaliige, coach ja superviisor. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis Peeter Tulviste käe all psühholoogiat, täiendanud ennast Taani instituudis GIS-International gestaltterapeudi ja organisatsiooni arenduskonsultandi väljaõppes, samuti Rootsi Moreno Instituudis Certified Practitioner tasemel, Saksamaa instituudis Institut für Supervision Organisation Kommunikation der Rote Faden organisatsiooni superviisori ja coachi väljaõppes. Lisaks on Kaupo koos Signe Vessoga kirjutanud ka raamatu “Õnnelik meeskond”, kus räägitakse, milliseid teadmisi ja oskusi on vaja juhtidel õnnelike meeskondade kujundamiseks. Koolitaja ja coachi pikaaegse praktika jooksul on ta kohtunud tuhandete inimestega ning oma kogemuste põhjal usub, et tõelise õnne allikas on igaühes endas.

“Juhid peavad aru saama, et kui neis toimub muutus, nende mõtlemises, nende suhtlemisoskustes, nende juhtimispraktikates, siis toimub muutus ka nende tiimis. Käsu ja jõuga enam teisi inimesi muuta ei saa — siis tuleb sein vastu, siis tuleb vastupanu, resistentsus ja opositsioon, mis võib kulmineeruda konfliktiks juhi ja tiimi vahel. Otsene soov muuta teisi ei tööta. Muutus algab kõigepealt meie enda mõtlemises juhtidena ning alles siis võib see tekkida tiimis, partnerites ja teistes ümbritsevates inimestes. See nihe, nö väike krõks, peab kõigepealt juhis ära käima, siis on alles loodud eeldused, et muutus võib realiseeruda ka laiemalt meeskonnas ja ettevõttes.” — Kaupo Saue

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised