Indrek Maripuu: tee päevaplaanidesse ruumi loovuse avaldumiseks

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Indrek Maripuu, mees, kelle põhifookuseks on loovus. Koolitajana aitab ta klientidel murda oma seniseid mõttemustreid ja jõuda uute nutikate lahendusteni. Kõike seda teeb ta Põlvamaal asuvas Loovusaidas — kohas, kuhu oleks võimalik tulla, aeg maha võtta, kogemusi vahetada, süveneda, mõelda ja otsida. Vestlemegi Indrekuga tema kogemustest ja õppetundidest, kuidas saab juht oma organisatsioonis kaasa aidata loovusseisundi saavutamisele ning millele seejuures tähelepanu pöörata.

“Meil kõigil on üks hästi suur reserv — loovmõtlemine uute nutikate lahendusteni jõudmiseks —, mida me peame õppima paremini rakendama. Selleks, et loovus saaks avalduda, peame tegema oma päevaplaanidesse ruumi. Paljud on sarnast nähtust ka ise kogenud: maadled mõne olulise probleemiga ja lahendust ei tule ega tule. Seejärel jätad teema mõneks ajaks sootuks sinnapaika ja lähed trenni, koeraga jalutama, jooksma, sauna, kuhu iganes ning mingil hetkel jõuab sinuni see heureka hetk. Sa pead andma ajule puhkust, et ta saaks nö õhku peale. Ehk et need loovuse hetked sageli vajavad heas mõttes sellist pingevaba olekut; just seda, et sa ei oleks pingeliselt selle pead murdva teema küljes kinni. Kui ma saaksin anda juhtidele vaid ühe nõuande, siis soovitaksin tekitada nii iseenda kui ka tiimiliikmete igapäevarutiini neid ajahetki, kus ei pea tormama. Kui saate minna kasvõi natukeseks parki jalutama — võtke aega, kuulake linnulaulu ja märgake loodust — see efekt on võimas. Juba Pipi ütles, muide, et imelisi asju võib märgata kui lahtiste silamde ringi käia 🙂 Niiet tekitage neid hetki, kus loovus saab teis avalduda.” — Indrek Maripuu

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised