Hardi Kinnas: juhi vastutus on meeskonnas luua see meie gängi tunne

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on üle 20-aastase kogemusega üritusturunduse loovjuht ja strateeg Hardi Kinnas agentuurist Orangetime. Tema toimetamistest üritusturunduse vadlkonnas on tänaseks välja kasvanud ka avaliku esinemise oskusi arendav agentuur Anonymous Presenters. Samuti on Hardi jagamismajanduse põhimõtetele üles ehitatud üritusruumide platvormi Spotitwise kaasasutaja. Väheoluline ei ole ka fakt, et Hardi oli üks kolmest, kes paar aastat tagasi Vormsi Pagar/ Ormsö Bagare kaubamärgi all taaselustas ajaloolise leivategemise Vormsi saarel. Vestlus Hardiga viib meid tema ettevõtmistesse üritusturunduse valdkonnas, räägime tema tõekspidamistest juhtimise osas ja arusaamadest juhi rolli kohta meeskonnas.

“See on päris suur vahe, kas sa mõtled meeskonnaliikmena pigem kui ‘mina’ või hoopis ‘meie’. Ükskõik, mida me meeskonnaga ette võtame, siis just seesama ‘meie’ on sadu ja tuhandeid kordi võimsam kui ‘mina’. See nn ‘meie’ power on see, mis meid edasi viib ja annab kõikidele tiimiliikmetele tunde, et ma olen oluline, minu arvamus loeb, minust sõltub ja minu panus on vajalik. Ma olen kaasas – see on minu gäng. Ma toon ühe näite. Kui sa oled oma gängi seltskonnas ja kui sa nalja teed, siis reeglina see ring oma inimesi ikka naerab. Aga kui sa nüüd lähed teise seltskonda, ise teades, et sa oled jube kõva naljamees, ja nüüd tuleb välja, et keegi ei naera või halvemal juhul isegi ei kuula sind, siis on väga raske koos ühte jalga edasi käia. Naer ja ühine fiiling on väga hea näitaja, kas tegemist on nö oma gängiga või mitte. Kui sa pead tundmatus kohas võõraid isiksusi hakkama juhtima või mingeid protsesse läbi viima, siis on päris jama, kui nad ei naera su naljade peale. See meie tunde olulisus meeskonnas, selline oma gängi tunnetus on üliolulise tähtsusega. Ja juhi ülesanne, vaatamata suurtele egodele ja erinevatele isiksustele tiimis, on see ühine hingamine ikkagi leida.” – Hardi Kinnas

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised