Erkki Kubber: tahan noorte elusid ja maailma muuta

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Changemakers’i algataja ja eestvedaja Erkki Kubber. Changemakers on noortele suunatud sotsiaalne ettevõte, mis aitab noortes arendada ettevõtlikkust läbi arenguprogrammide, kursuste ja e-valikainete. Podcastis jutustab Erkki mulle loo, kuidas ühest inspireerivast mentorist ja A4 paberist sai algatatud Changemakers, mida ta praeguseks on juba neli aastat eest vedanud. Changemakers tähendab aidata noortel teha samm edasi enda enesearengus, aitamaks seeläbi muuta ka inimesi ja keskkonda enda ümber paremaks. Changemakers aitab noortel määratleda nii enda unistusi ja eesmärke kui ka neid ellu viia, õpetades, kuidas visiooni seada, kuidas kujundada harjumusi ja kuidas teha esimesed sammud enda eesmärkide saavutamiseks. Erkki on ise vast parim eeskuju sellel teel. Ta on kommunikatsioonijuhtimise magister ning avaliku halduse bakalaureus. Erkki on käinud ka neli aastat USA-s Southwestern Advantage´i programmi raames müümas hariduslikke raamatuid. Ta on mänginud vingel tasemel jalgpalli, täna jookseb maratone, tegeleb investeerimisega ja loeb aastas üle 50 raamatu. Minul oli siiras rõõm Erkkit ja tema tegemisi paremini tundma õppida.

“Olin juba põhikoolis selline pigem sügavamõtteline – mulle meeldis esitada igasuguseid küsimusi: milline ma tahan olla, mis ma elult tahan, kuhu ma tahan jõuda ja nii edasi ja nii edasi. Ja kui ma nüüd näiteks matemaatika õpetajalt sarnaseid küsimusi küsisin, à la miks mulle seda matemaatikat ikkagi vaja on, siis sageli sain vastuseks, et õpid seda seepärast, et see on meil õppekavas ja nii on. Ja ega klassikaaslastega oli ka samamoodi, et selliste küsimuste esitamisel tuli kommentaarina pigem, et mida sa filosofeerid siin. Ehk et ega sel ajal väga selliseid häid mõttekaaslasi mul leida kerge ei olnud. Minu jaoks oli murdelise tähendusega jalgpall, sest seal kohtusin oma treeneri Norbertiga, kes tuli minu ellu kui vastus just nendele küsimustele. Norbert õpetas meile läbi jalgpalli, kuidas tegelikult üldse elada ja elule läheneda. Nii nagu jalgpallis, pead sa ka elus teistega koostööd tegema, tiimina töötama, igaühel on oma rollid, ülesanded ja vastutus täita. See oli just see, mis aitas mul endal ka erinevatele küsimustele vastuseid leida. Ja selleks, et aidata ka teistel noortel leida vastuseid sarnastele elulistele küsimustele nii nende endi olemise ja tegevuse kui ka maailma kohta, ongi Changemakers ellu kutsutud. Igaüks, kellel mõlguvad peas küsimused – kes ma olen, mida ma tegelikult elult tahan ja kuidas ma sinna eesmärgini võiksin liikuma hakata – on oodatud meiega liituma, et meiega koos nii iseennast kui ka maailma muuta.” – Erkki Kubber

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised