Annela Aun: me ülehindame oskusi ja teadmisi ning alahindame oma mõttemustreid edu saavutamisel

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on coach Annela Aun, kes on toetav partner nii ettevõtjatele kui ka ettevõtlikele inimestele laiemalt. Tema lähenemine coachingule on mõjutatud NLPst (neuro-lingivistilisest programmeerimisest), teda toetab oma töös 9-aastane panganduses töötamise kogemus, viis aastat iseendale tööandjaks olemist ning nüüdseks lisaks mõned aastad klientide coachimist. Annelaga räägimegi coachingust eri nurkade alt – miks coaching oluline on, mis asi see coaching üldse on ja millised on võimalikud kasud, kui coachingu teele tõsiselt astuda.

“Vahet ei ole, kas tegemist on ettevõtjaga, juhiga või töötajaga, ma näen oma töös sageli seda, et me ülehindame oma omandatud oskusi ja teadmisi ning alahindame iseennast – oma psühholoogiat, oma maailmataju, oma mõtteviisi – edu saavutamisel. Miks ma seda niimoodi rõhutan? Aga sellepärast, et meie viis maailma lahti mõtestada mõjutab tohutult suures osas neid tulemusi, mida me elus saavutame; ja seda ükskõik, mis ametialal või ametikohal me tegutseme. Seetõttu minu peamine fookus töös inimestega ongi avastada ja jälgida, et see mõtteviis, millega me maailma tõlgendame, sh kõik meie mõtted, tunded ja emotsioonid, et need oleksid kenasti joondatud ja nad toetaksid neid eesmärke, mida inimene läbi oma oskuste ja teadmiste parima rakendamise soovib saavutada. Väga suur osa coachingust ei ole mitte oskuste lihvimine, vaid on just töö inimese enda mõttemaailma korrastamisega, et ta saaks iseendast paremini aru ja suudaks ennast paremini seeläbi ka õigele rajale juhtida. Et kogu tema olemine ja mõttemaailm toetaks neid pingutusi, mida ta igapäevaselt teeb oma unistuste elluviimiseks. Mulle tundub, et see on suuresti kündmata põld; lähenemisnurk, mida täna käsitletakse ikkagi suhteliselt vähe, aga mille mõju, ükskõik, millistes suhetes, on väga väga suur, sh ka suhtes iseendaga. See on teema, millele ma soovitan juhtidel kindlasti aega pühendada. Lisaks ettevõtte arengule sõltub sellest ka inimese enda rahulolu eluga laiemalt. Kui me ei suuda iseennast, oma mõtteid ja tundeid juhtida; oma mõttemustreid teadvustada, märgata ja muuta, siis me võime isegi tulemuslikkuse mõttes nö edu saavutada, aga sealjuures jääda sisemiselt ikkagi väga rahulolematuks. Seda tüüpi edu tundub mulle vast kõige hullem läbikukkumine elus. Et sa küll saavutad oma seatud eesmärgid, kuid sa ei oska sellest rõõmu tunda, seda nautida ega kogeda sellega seotud õnne. Ja seda kõike seepärast, et me ei ole läbi tunnetanud, kes me oleme ja mida me päriselt tahame. See eeldab tööd iseendaga, oma päris soovide ja tahtmistega ning oma piirangute ja hirmudega.” – Annela Aun

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised