Alar Ojastu: juhi töö emotsioonidega on ratsionaalselt põhjendatud tegevus

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti 2018. aasta parimaks koolitajaks valitud Alar Ojastu. Alar peab ennast esmajoones eluaegseks uudishimulikuks õppijaks ning alles seejärel koolitajaks ja inspiratsioonikõnelejaks. Ta on märkimisväärse kogemusega koolitaja, kes on töötanud sadade organisatsioonidega nii Eestis kui väljaspool. Tema sulest on hiljuti ilmunud ka raamat “Ratsionaalne emotsionaalsus”. Rääkisime Alariga sellest, mida tähendab ratsionaalne emotsionaalsus juhtimises ning kuidas saavad pehmed teod tugevateks tulemusteks.

“Ratsionaalne emotsionaalsus on loogika, kus mõistetakse, et nii klientide kui ka töötajate olemus on paljuski emotsionaalne ning töö emotsioonidega on ratsionaalselt põhjendatud tegevus. Ehk teisisõnu, kui sa hoolid oma töötajatest ja võtad ette samme, et neile meeldiks sinu juures töötada ning et nad tunneksid kirge selle ettevõtte vastu, ehk sa lood neis emotsionaalselt positiivse seisundi, mille läbi on nad nõus rohkem panustama klientidesse ja ettevõtte tegevusse. See aga omakorda loob lõpuks suurema kasumi. Selliselt asju vaadates ongi töö emotsioonidega ratsionaalselt põhjendatud tegevus. Ja vastupidi – mitte oma inimestest hoolimine ja seetõttu oma talentidest ilma jäämine, seeläbi personalivoolavuse kulude kasv ja tiimi moraali kahjustamine, on ülimalt ebaratsionaalne tegevus. Võiks lausa väita, et see on majanduslikult rumal tegevus. Rumal on mitte hoolida, sest sa kaotad seeläbi raha. Ja mida rohkem ma seda teemat uurisin, seda rohkem ma sain kinnitust, et hoolimine ei ole mingi pehmo värk, vaid selgelt majandusliku mõjuga tegevus. Ma avastasin, et oma sektori parimad organisatsioonid on tihti ka sektori parimad tööandjad. Ehk need organisatsioonid on loonud emotsionaalselt positiivse siseõhkkonna, mis muundub siis päeva lõpuks joone alla ratsionaalselt mõõdetavateks numbriteks.” – Alar Ojastu

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Populaarsed

Hiljutised