Margus Nõlvak: isiklik tulemustasu lõhub meeskonda

JAGA:


2016ndal aastal Tallinna Direktorite Klubi poolt aasta noor juhi tiitliga pärjatud Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak avaldas täpselt aasta eest Delfis palju tähelepanu pälvinud artikli, kus nägi järgmise suure muutusena majanduses muutusi juhtimises ja juhtides. Nüüd, aasta hiljem, räägime turundus- ja ettevõtlussaates Havas Marketing 360 Nõlvaku juhtimispõhimõtetest, meeskonna arendamisest ja sellest, kas ja kuidas on ta pidanud oma seisukohti muutma näiteks müügiorganisatsioonis tulemustasu maksmisel.

Noore tippjuhina on Nõlvaku põhimõtted inimeste ja organisatsoonide juhtimisel teataval määral kindlasti erinevad nö. vanema põlvakonna juhtide omadest. Näiteks toob ta välja, et noored juhid harrastavad tihti usaldusel põhinevat juhtimisstiilis samas kui vanemad juhid kipuvad olema kontrollivamad. Usaldamine, vajaduste märkamine ja kuulamisoskus on need märksõnad, mida edukas meeskonna ja ettevõtte juht peab üha rohkem oskama. Samuti on tema sõnul oluline näha kolleegi inimesena, mitte töötajana.

Saate esimeses pooles räägib Margus Nõlvak meeskonna olemuse ja arendamise põhimõtetest tuues paralleele meeskonnaspordiga. Saame teada, miks Ülemiste Cityt arendav ettevõtte ei otsi oma ridadesse ilmtingimata just kinnisvara taustaga inimesi ning miks ei peab Nõlvak CV-st olulisemaks kõhutunnet.
Teises pooles räägime aga motivatsioonist, täpsemalt tulemustasude maksmisest müügiorganisatsioonis. Nõlvaku sõnul kirutab ta üha rohkem alla seisukohale, et individuaalsed tulemustasud pärsivad meeskonna arengut. Miks see nii on, seda kuula saatest.

Veel

Havas Marketing 360
Havas Marketing 360https://havas.ee/podcast/
Havas Marketing 360-s kohtuvad turundus, kommunikatsioon ja äride kasvatamine. See on nägemus ja arusaam brändide kasvatamisest ja targast tegutsemisest täna ning tulevikus. Värske saade energiliste, sisutihedate ja põnevate mõtetega ettevõtlus- ja turundusteemadel on kuulatav igal nädalal. Havas Marketing 360-s saavad sõna kommunikatsioonigrupi Havas inimesed ja külalised väljast.

Populaarsed

Hiljutised