#02 Tõnu Esko: Geneetiline saatus või võimalus?

JAGA:


Tulevikus on meil võimalus enda geenide põhjal ennustada täpselt, millised haigused võivad meil tekkida. Kui saame ennetada seda, mis võttis meie esivanemate elu, saame ise elada pikemat ja kvaliteetsemat elu.

Selles Elu loomingu podcastis käisin külas Eesti Geenivaramu asedirektoril ja geeniteadlasel Tõnu Eskol ja uurisin, kuidas geenid meie elu ja tervist mõjutavad.

Räägime personaalmeditsiinist, geeniuuringutest, iseloomu ja inimese kujunemisest ning saame paremini aru, kuidas geenid töötavad. Teema on suur ja ei tohiks jätta kedagi külmaks, seepärast ei raatsinud midagi välja jätta ning tuli tavapärasest pikem vestlus – 2 tundi. Esimesed 1,5 tundi räägime geenidest, viimased 30 minutit on lugu sellest, kuidas Tõnu geeniteaduse valdkonda jõudis ning mida on vaja, et geeniteadlasena edukas olla.

Raamatu soovitused ja 10 fakti, mida peaksid teadma geenidest:
www.inspiratsioon.ee/tonu-esko-geneetiline-saatus-voi-voimalus/

Veel

Elu Looming podcast
Elu Looming podcasthttps://inspiratsioon.ee
Inspireerivad Eesti inimesed, kes on leidnud enda tee ning kujundanud elu, mis väärib mäletamist. Mis innustab neid tegutsema? Kuidas nad ennast loovale lainele viivad? Mida elukogemus on neile õpetanud? Harald Lepisk uurib järele.

Populaarsed

Hiljutised