Seekordne PARE podcasti episood on pühendatud psühholoogilisele abistamisele – kuidas toetada tööandja, juhi ja kolleegina kriisis ning sõjatraumat kogenud inimesi. Saates on külas kliiniline psühholoog ning Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna arendustalituse ekspert Kaia Kastepõld-Tõrs. Saatejuht on seekord Kadri Kiigema, PARE kommunikatsiooni töörühma liige, koolitaja ning turundus- ja kommunikatsiooniekspert.
Arutame, kuidas sündmused maailmas mõjutavad meie võimalusi ja valikuid töökohal. Saad teada, mida sõjatrauma kogemine inimesega teeb ja mida peaksime seejuures abistajana ning tööandjana silmas pidama võttes tööle sõjakoldest tulnud inimese. Räägime ka päriselt kohalolemise ja kuulamise olulisusest psühholoogilise esmaabi andmisel, turvatunde loomisest töökohal ning väärtuste rollist maailmavaatelistest erinevustest tõukuvate konfliktide ennetamisel. Kaia annab soovitusi ka enda kui ka meeskonna vaimse tervise hoidmiseks.
PARE podcasti leiad Spotifyst, Soundcloudist ja Apple podcastist, märksõna “Avameelselt inimeste juhtimisest”.
Saatejuht: Kadri Kiigema, PARE kommunikatsioonitöörühma liige
Tehniline tugi: Veljo Poom/ TOKTOK.ee
_____________________________________
ÕPI AITAMA
Saade on heaks sissejuhatuseks enese täiendamisele psühholoogilise esmaabi andmisel, kuna inimliku toetuse pakkumiseks ei pea olema professionaalne nõustaja või psühholoog. Kriisid on osa elust, mistõttu võib meie abi võib vajada nii lähedane, kolleeg kui ka võhivõõras. Ka meie ise võime ühel hetkel olla abivajaja rollis. Seetõttu on igaühele oluline teada, kuidas teist inimest mõista, toetada ja ka ennast aitajana hoida.
Läbi psühholoogilise esmaabi e-kursus ja õpi, kuidas olla teadlik abistaja:
www.sotsiaalkindlustusamet.ee/PSK (eesti ja vene keeles)
KÜSI JULGELT ABI
Ohvriabi kriisitelefon 116 006 (ööpäevaringne, eesti, inglise ja vene keeles).