Welcome to Estonia! Keda me Eestisse ootame?

JAGA:


Arutelus osalejad: Egert Belitšev (Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor), Kert Valdaru (rändeekspert), Raivo Vare (ettevõtja), Lea Danilson-Järg (erakond Isamaa)

Arutelujuht: Piia Osula (ERR ajakirjanik)

Arutelu korraldaja: Politsei- ja Piirivalveamet

Eestisse saabub elama rohkem inimesi kui meie juurest lahkub, nii juba 8 aastat järjest. Eelmisel aastal jäi saldo plussi 40 000 inimesega, sh kümned tuhanded Ukraina kodanikud, kes on leidnud Eestis kaitse sõja eest. Eestist on saamas ka atraktiivne sihtriik riikides, mis on kaugemal ning kelle kultuur ja traditsioonid on kohati meie omadest päris erinevad. Millised on sisserände võimalused ja ohud? Kes ja kuidas otsustab, kui palju ja keda Eestisse lubatakse? Kuidas täita töökohti ja turgutada majandust, kuid hoolitseda samal ajal riigi julgeoleku eest?

NB! Tehnilistel põhjustel ei ole salvestus terviklik.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised