Noorte vaimne tervis – kogemustest lahendusteni

JAGA:


Vaimne tervis on olnud päevakorral juba mõnda aega, üha sagedamini on vaimse tervise probleemidega seotud olnud just noorted. Arvud näitavad, et Eestis on palju noorte enesetappe ning enesevigastamise arv on suurem kui on liikluses hukkunuid. Üha enam kohtab noorte läbipõlemist ja paljud noored on ületöötanud või sattunud depressiooni. Enda lugusid vaimsest tervisest ja depressioonist jagavad tuntud inimesed. Koos kuulajate lugudega püüame arutelu jooksul jõuda kogemuslugudest lahendusteni. Üha enam on vaimse tervise küsimused aktuaalsed aga mis saab edasi? Kuidas saavad vabaühendused ning riik juba täna noorte probleeme lahendada?

Arutelu juht: Roger Tibar ja Mikk Tarros (Eesti Noorteühenduste Liit)
Osalejad: Käthlin Mikiver (Sotsiaalministeerium), Hedvig Madisson (Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine), Andrei Zevakin
Korraldaja: Eesti Noorteühenduste Liit

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised