Mida saab igaüks meist teha kliima säästmiseks?

JAGA:


Oleme võtnud sihiks kliimaneutraalse Euroopa 30 aasta pärast. See tähendab, et riigina ei paiska me õhku rohkem kasvuhoonegaase, kui ökosüsteem suudab siduda. Kliimaneutraalsuse saavutamine oleneb meist kõigist: sellest, millist energiat ja transporti me kasutame ja mida tarbime. Kliima säästmiseks peame püüdma tootmises ja tarbimises ära kasutada kõik ressursid, neid ka taaskasutades. Üks suur keskkonnakoormuse allikas on tekstiilijäätmed. Inimesed toovad iga kuu uuskasutuskeskustesse 70 tonni tekstiili. Kuidas soodustada taaskasutust ja kliimasõbralikumalt tegutseda?

Arutelu juht:
Marii Karell
Osalejad:
Kadri Simson (Euroopa Komisjoni energeetikavolinik), Rene Kokk (Keskkonnaminister), Reet Aus (disainer), Harri Moora (Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus).
Korraldaja:
Euroopa Komisjoni esindus Eestis

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised