Madalal Rippuvad Viljad – Tervishoiu Toimetulekust

JAGA:


Arutelus osalejad: Ekspertide paneel: Janar Holm (riigikontrolör), Toomas Palu (Maailmapanga tervishoiu ekspert), Kadri Mägi-Lehtsi (Eesti Tööandjate Keskliidu tervishoiu töörühma juht), Andrus Loog (Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige), Pille Banhard (Tervisekassa juhatuse liige) ………………………. Poliitikute paneel: Riina Sikkut (terviseminister, SDE), Andres Sutt (Riigikogu liige, Reformierakond), Aivar Kokk (Riigikogu liige, Isamaa), Lavly Perling (Parempoolsed)

Arutelujuht: Annika Uudelepp (Confido juhatuse liige), Ott Pärna (ettevõtja, majandusekspert)

Arutelu korraldaja: Magnum, Confido, Roche Eesti

Tervishoiu väljavaade on nukker – ees ootab eelarveauk, pikemad järjekorrad ja patsiendi suurem omaosalus. Analüüse on palju, otsuseid märksa vähem. Eksperdid otsivad arutelus kohti, kus tervishoius targemalt ressursse kasutada. Poliitikud avavad oma lahendusi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Arutelus pole ruumi erakondlikule suminale, räägime ja vaidleme asjadest nii, nagu need on. Arutelu on kaheosaline ja väljub klassikalisest 1,5h kestvast festivaliarutelu formaadist. Esiteks toob ekspertide paneelarutelus välja võimalikud lahendused ehk madalal rippuvad viljad tervishoius. Seejärel esitavad poliitikud omapoolse plaani, kuidas tervishoiusüsteemi toimetulek tagada ja eksperdid kommenteerivad kuuldud plaane. Oma arvamust saab avaldada ka publik.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Populaarsed

Hiljutised